מתי מתקינים מצבה ואיך בוחרים אותה?

December 18 2022doritr

כאשר אדם נפטר, משפחתו הקרובה נדרשת לקבל לא מעט החלטות לגבי סידורי הלוויה שלו כגון: היכן ייקבר, מתי תערך הלוויה ועוד. כמובן שהם נדרשים לארגן את ימי השבעה ולעסוק בכל הבירוקרטיה הנוגעת לפטירתו של האדם. מדובר למעשה על פרק זמן מאוד מורכב בחייהם של קרובי הנפטר ויחד עם האבל והצער על מות יקיריהם, הם נאלצים לקבל שורה של החלטות חשובות ביותר. בין ההחלטות שעל קרוביו של הנפטר לקבל היא: איזו מצבה לבחור עבורו. מדובר על החלטה שיש לקבל בתום השבעה כאשר את המצבה יש לבנות עד סוף ימי ה30 לפטירתו של הנפטר. ההחלטה לגבי המצבה היא לא תמיד פשוטה ועל כן תמיד כדאי לבחור באיש מקצוע המציע לבחון קטלוג מצבות שיקבל את הבחירה.

מתי יש צורך להתקין את המצבה?

אחת השאלות שתמיד שואלים קרוביו של הנפטר היא: מתי יש צורך להתחיל לתכנן את המצבה ומתי בעצם צריך להתקין אותה. ובכן, חשוב מאוד לדעת שאין צורך להתחיל בתהליך בחירת המצבה ותכנון המצבה בימי השבעה. מדובר על זמן שאתם בהחלט יכולים להתנתק ממנו מכל מה שנוגע לקבלת החלטות שונות ולהתמקד באבל על הנפטר. לאחר השבעה, אתם יכולים לבנות לקבלן מצבות מקצועי ומנוסה בתחום, אשר יציע לכם סגנונות מצבה שונים בהתאם לרצונכם, ההעדפה האישית שלכם והתקציב העומד על הפרק. בניית מצבה היא דבר אפשרי בתוך פרק זמן קצר יחסית ועל כן אין סיבה למהר וכדאי לפנות לקבלן מצבות רק בתום השבעה. יחד עם זאת, אם אתם מתקשים לקבל את ההחלטה לגבי סוג המצבה הנבחרת, אין ספק שחשוב מאוד לבחור בקבלן מקצועי שיוכל לסייע לכם בבחירה.

כיצד המצבה נראית?

לאחר שקמים מהשבעה נדרשים לבחור את העיצוב המועדף למצבה. ישנם כמה אלמנטים מרכזיים אשר משחקים תפקיד בכל הנוגע לבחירת המצבה והם: סוג האבן שממנה תבנה המצבה כאשר ניתן למצוא כיום מגוון סוגי אבנים שונות, אשר לכל אחת מהן יש יתרונות וחסרונות שכדאי להיות מודעים אליהם טרם מקבלים את ההחלטה. מעבר לכך יש צורך לקבל החלטה לגבי מה לכתוב על המצבה כאשר יש את הפרטים הרשמיים והבסיסיים שיש לכתוב על המצבה וכמובן עליהם ניתן להוסיף. מעבר לכך ניתן לבחור מצבות בעיצובים שונים כיום וגם בצבעים שונים ועל כן, אם אתם רוצים שהמצבה תייצג את האופי הייחודי של הנפטר, אתם יכולים לעצב אותה בצורה ספציפית ומדויקת עבורו.

חידוש מצבה ותחזוקה

מעבר לעובדה שחשוב מאוד לבחור קבלן מצבות מקצועי לצורך בניית המצבה וכן חשוב לקבל את ההחלטות הנכונות לגבי המצבה שתבנה על הקבר, כדאי מאוד גם לחשוב קדימה. עליכם לזכור שמצבות אבן ושיש ניצבות באופן קבוע חשופות לכל פגעי מזג האוויר וגם לכמויות גדולות של אבק ולכלוך ועל כן, אם אתם רואים שהמצבה נשחקה או לא נראית טוב, ניתן כיום לחדש אותה, כאשר את העבודה המדוברת כמובן שמבצע קבלן מצבות מקצועי. מעבר לכך חשוב מאוד לתחזק את המצבה ובכל פעם שמגיעים אליה לנקות אותה כנדרש.

Share:

karamellady

הישארו מעודכנים