מהי רשלנות רפואית בהריון?

December 18 2022doritr

תביעות הרשלנות רפואית הנפוצות ביותר הן רשלנות רפואית בהריון ובלידה. רשלנות במהלך ההיריון תהיה מבוססת לרוב על מעקב הריון שגוי, התפתחות של מומים מולדים אצל העובר, תסמונת דאון או פיגור שכלי, ניתוח שגוי של תוצאות בדיקות שונות לרבות אולטרסאונד ועוד. הבסיס לתביעות הללו נובע מההנחה כי במידה וניתן יהיה לזהות את ההתפתחות של מחלות קשות מעין אלה בזמן, ההורים אולי יהיו יכולים להפסיק את ההיריון וכך למנוע מהילד שלהם לחיות חיים רצופים של סבל ומאבק. חשוב לדעת כי בהגשת תביעות בגין רשלנות רפואית בהריון או בלידה חשוב מאוד לבחור עורך דין רשלנות רפואית מקצועי ומנוסה וכן חשוב מאוד שיהיו את כל המסמכים הנוגעים להריון וללידה זמינים.

מהו הריון בסיכון?

חשוב מאוד לדעת כי ישנם הריונות אשר מוגדרים כהריון בסיכון. בהריונות אלו על הרופאים המטפלים לשים דגש משמעותי ביותר אחר מעקב ההתפתחות של העובר וכן על המצב הבריאותי של האישה. נשים המצויות בקבוצה זאת יהיו לרוב נשים מבוגרות, נשים שחוו הפלות, נשים שסובלות ממחלות כרוניות, נשים שבעבר ילדו בלידה מוקדמת, נשים שילדו בניתוחים קיסרים, נשים שסובלות מסכרת או רעלת הריונית ועוד. הרופא חייב להיות מודע לעבר הרפואי של המטופלת ואם היא מצויה באחת מקבוצות הסיכון הללו הוא חייב להפנות אותה לכל הבדיקות המתאימות. רשלנות בנושא זה יכולה להוות עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית בהריון.

הריונות מסוימים הופכים להריון בסיכון במהלך תשעת החודשים על אף שהחלו כהריונות רגילים וחשוב מאוד שהרופא ימליץ על הפסקה של ההריונות הללו במידה וקיים חשש ממשי להיוולדות של עובר עם מומים לרבות פיגור שכלי או תסמונת דאון או אם יש חשש כלשהו לחיי האם.

הולדה בעוולה- במה מדובר?

תביעה אשר מוגשת כאשר התינוק סובל ממומים או פיגור קשה שלא התגלו במהלך בדיקות ההיריון מכונה תביעת הולדה בעוולה. התובע שמגיש את התביעה המדוברת טוען למעשה כי טוב היה אם התינוק לא היה נולד וזאת משום שהוא סובל מנכות קשה וחייו אינם חיים. בתביעות מסוג זה התובע או באי כוחו צריכים להוכיח כי התקיימו שלושה תנאים במהלך ההיריון והלידה והם: המוסד הרפואי והרופאים שטיפלו בהריונה של אימו ערכו מעקב הריון רשלני וכן עליו להוכיח את קיומו של קשר סיבתי כי במידה והיה מתגלה המום ממנו הוא סובל היו מפסיקים את ההיריון. בכדי להשלים את התביעה עליו לאמוד את הנזק על פי תקדימי הולדה בעוולה.

תביעות רשלנות רפואית הן תביעות מורכבות ביותר אשר יש צורך להוכיח בהן בצורה חד משמעית את הסיבה שבגינה נגרמה הרשלנות, מי האשמים הדבר ועוד. בכדי להשיג את המקסימום מתביעה זאת חשוב מאוד לבחור עורך דין רשלנות רפואית מקצועי ומנוסה בתחום אשר יודע כיצד לנהל תביעה מעין זאת בצורה מדויקת ואיכותית ולהביא לתובע את התוצאה המקסימלית.

Share:

karamellady

הישארו מעודכנים