איך להתקין מזגן חדש לחלל החדר?

December 18 2022doritr

אם אתם מעוניינים לרכוש מזגן חדש לחדר כלשהו בביתכם או לבית כולו, חשוב מאוד שתכירו את כל המונחים הרלוונטיים בתחום מיזוג אוויר וזאת בכדי שתקבלו את ההחלטה הנכונה לגבי המזגן המתאים לכם ביותר. כל ישראלי יותר כי השימוש במזגן בקיץ הישראלי הוא כלל לא שיקול וקרוב ל90 אחוזים מהבתים בישראל כוללים מזגן אחד לפחות ומפעילים אותן מדי יום ולעיתים קרובות ביותר במהלך היום. התאמה בין המזגן המיועד לחלל הרלוונטי לו היא חשובה ביותר והיא תתרום הן לחסכון באנרגיה ובכסף וכן תבטיח פגיעה כמה שיותר מעטה בסביבה ואף תחסוך רעש מהשכנים.

התפוקה של המזגן וההשפעה על קירור החדר

כאשר מדובר על מזגנים יש שמחלקים את התפוקה לשלושה סוגים שהם: התפוקה של המדפס שמהווה את היחידה החיצונית, יחד עם התפוקה של הקירור וכן התפוקה של החימום. עם זאת נתוני המזגן כפי שהם מוצגים בחנויות יצביעו על שילוב מסוים בין תפוקת הקירור והחימום וזה מה שאמור לעניין אתכם בסופו של דבר. לא קל לקבוע מראש כמה תפוקה תספיק לחדר מסוים וזאת בשל העובדה שלכל חדר יש נתונים סובייקטיביים אשר משפיעים על היעילות של המזגן, אך באופן כללי ניתן לומר כי מטר רבוע אחד יצריך תפוקה של 600 עד 900 BTU. יש להכפיל זאת במספר המטרים הרבועים בחלל שבו דרוש המיזוג וכך מקבלים את טווח התפוקה אשר רצוי לכם במזגן החדש שלכם.

ומה לגבי כוחות סוס?

בעבר, העוצמה של המזגן והיעילות שלו נמדדו רק בהתאם לכוחות סוס, אך מדובר בטעות. זה לא אומר שאין צורך כלל להתחשב בנתון המדובר אך זה אומר כי אסור להתחשב רק בו וטרם מחליטים על הקנייה מומלץ לאסוף כמה שיותר פרטים ונתונים שונים אשר יחד יאפשרו לרכוש את היחידה המתאימה ביותר לכל חדר שבוחרים למזג. לאחר מחקר שביצעו במשך שנים יצרניות המזגנים התברר כי גורמים סביבתיים ומקומיים רבים משפיעים על היעילות של הקירור של כל מזגן בצורה משמעותית ביותר גם אם הוא מציע כוחות סוס בלתי נגמרים ונתוני תפוקה פנטסטיים. הנתונים העיקריים שיש לקחת בחשבון הם: מספר בני האדם בחדר, מיקום המזגן בחלל הממוזג, מכשירים פולטי קרינה וחום, כמות המחיצות המצויה בחדר, סוג החדר והאופי שלו. כמו כן גורמים חיצוניים שמשפיעים הם: כיוון השמש, סוג הגג והתקרה, אזור המגורים בארץ, הקומה שבה נמצא חדר, רמת הבידוד של הקירות והגג, מספר הקומות מעל לחדר במידה ומדובר על בניין משותף, גודל ומספר החלונות בחדר והאם הם עם וילונות או בלי ועוד.

חשוב מאוד להתייעץ עם מומחים בתחום מיזוג אוויר טרם בוחרים את המזגן המתאים ביותר לחלל. כמו כן, חשוב להכיר את מזגן VRF שמהווה מזגן איכותי ביותר אשר מתאים לחללים רבים.

Share:

karamellady

הישארו מעודכנים