מה צריך לבדוק לפני שרוכשים או שוכרים דירה?

August 17 2022doritr

הגיע הרגע ואתם מעוניינים לרכוש או לשכור דירה? מבלים שעות באתרים בחיפוש אחר דירות למכירה בתל אביב או הסביבה? כדי למצוא את הדירה הטובה ביותר עבורכם, יש לא מעט דברים שתצטרכו לבדוק לפני שאתם חותמים על חוזה. במאמר זה ננסה לעשות קצת סדר ולתת סקירה מהירה על הדברים המשמעותיים שיש לבדוק בעת חיפוש הדירה הבאה שלכם.

אלו הדברים החשובים ביותר שתצטרכו לבדוק לפני רכישת או השכרת דירה.

התקציב שלכם

עוד לפני תחילת החיפוש אחר הדירה, תצטרכו לחשוב מה התקציב המקסימלי שלכם עבור הדירה. בין אם מדובר ברכישת דירה או בשכירות, התקציב הוא פקטור רציני. תצטרכו לדעת שתוכלו לעמוד בתשלומים החודשיים עבורה, ושלא תיגררו לחובות או הלוואות רק כדי להמשיך להחזיק בדירה.

במידה ומדובר ברכישת דירה, ייתכן ותצטרכו לקחת משכנתא מהבנק כדי לממן את ההוצאה, ולכן יש לבצע בדיקות עם בנקים שונים כדי לקבל את ההצעה הטובה ביותר עם התנאים המתאימים עבורכם.

בדיקת אזור המגורים והסביבה

בעת חיפוש אחר דירה לרכישה או השכרה, חשוב לבדוק את סביבת המגורים והאם היא מתאימה למה שאתם צריכים. לדוגמה, נדלן בתל אביב הוא תוסס ומציע הזדמנויות רבות עבור מי שמחפש לגור בסביבה צעירה, מלאה במקומות בילוי, מסעדות ופארקים ציבוריים. כדאי לבחון בהרחבה את האזור בו אתם מחפשים דירה ולבדוק האם יש מפגעים ונזקים בסביבה, האם מתבצעות עבודות בנייה מאסיביות באזור, כמה קרובים בתי הספר והגנים ושאר המוסדות הרלוונטיים עבורכם, האם השכונה בטוחה בלילה וכדומה. המחקר הזה יעזור לכם מאוד במיפוי כל הבעיות האפשריות באותו אזור והחלטה האם באמת תוכלו לראות את עצמכם גרים שם.

מי הבעלים של הדירה

בין אם מדובר ברכישת דירה יד שנייה, או בהשכרת הנכס מהבעלים הנוכחיים, תמיד חשוב לדעת מי הבעלים של הדירה ומול מי אתם חותמים על חוזה. במידה ואתם מעוניינים לקנות את הדירה, חשוב לבדוק שהיא באמת רשומה על שמו של הבעלים הנוכחי, מהן הזכויות שלו עליה, ושאין שעבודים  הרשומים על הדירה. אם מדובר בהשכרת דירה, תוודאו שאתם סומכים על בעל הדירה ומרגישים בטוחים איתו – אין לדעת אילו בעיות יכולות להיות בדירה בהמשך ולכן חשוב לשכור דירה מבעלים שאתם סומכים עליו שיעזור בעת הצורך.

בידקו מה מצב הדירה והבניין

אחרי שבדקתם את האזור והגדרתם את התקציב שלכם, חשוב לבדוק את הדירה עצמה. האם השטח של הדירה מספיק לכם? האם אתם מתכננים להרחיב את המשפחה בקרוב ותצטרכו עוד  מקום בהמשך? האם ניתן לבצע שינויים בדירה וכו’.

כמו כן, חשוב לבדוק את תקינות הדירה מבחינת כל המערכות החשובות כמו חשמל, מים וגז. הסתכלו על הבניין עצמו והעריכו את מצבו, בדקו כמה דיירים הבניין מאכלס, ומי הם השכנים העתידיים שלכם, כך תוכלו להימנע מהפתעות בעתיד.

דירות למכירה בתל אביב

Share:

karamellady

הישארו מעודכנים