טיפולי הידרותרפיה – גם לכלבים

July 21 2022doritr

אם שמעתם על טיפולי הידרותרפיה לבני אדם ועל היעילות שלהם והתרומה שלהם במצבים שונים, בוודאי תשמחו לשמוע על הידרותרפיה לכלבים. הידרותרפיה היא זרם בתחום הפיזיותרפיה. בטיפולי הידרותרפיה נעשה שימוש במים תוך ניצול המאפיינים הייחודיים שלהם לטובת המטופל. בשל העובדה שטיפול זה היה בעל הצלחות רבות לבני אדם, הרי שבשנים האחרונות ניתן למצוא במרכזים שונים טיפולי הידרותרפיה גם לכלבים. מדובר על טיפול שיכול לסייע לכלבים בהיבטים שונים.

הידרותרפיה לכלבים – מה צריך לדעת?

הידרותרפיה לכלבים יכולה לסייע לכלבים במגוון היבטים שונים. היא יכולה לסייע לכלב שמצוי בתהליך שיקום לאחר פציעה שכן, הרבה יותר קל לבצע תנועות הנדרשות לצורך השיקום במים. במים כובד הגוף של הכלב לא מורגש ועל כן הוא לא נדרש להפעיל את הכובד שלו על הגוף ולסבול מכאב בתהליך השיקום. טיפולי הידרותרפיה מתאימים מאוד גם לכלבים אשר סובלים מבעיות באגן, בעיות במפרקים ובעיות ברקמות הרכות וכן לכלבים אשר מחלימים מניתוחים שונים.

לטיפולי הידרותרפיה לכלבים יש יתרונות רבים. ראשית כל, מדובר על טיפולים שמסייעים בחיזוק הקואורדינציה של הכלב ולחיזוק הביטחון העצמי של כלבים שנפגעו. כלבים שסובלים מחולשה, צליעה או כאבים אורתופדיים, יפיקו תועלת משמעותית מאוד מהטיפולים הללו. כמו כן, מדובר על טיפולים המשפרים את זרימת הדם, מחזקים שרירים חלשים ותורמים להאצת קצב הריפוי של רקמות פגועות ולהגדלת טווח תנועה של המפרקים. הטיפול המדובר רלוונטי מאוד גם לכלבים אשר סובלים מבעיות נוירולוגיות ואורתופדיות וכן לכלבים שסובלים ממוגבלויות כרוניות מולדות כתוצאה מגיל בוגר או תאונה.

היכן כדאי לקבל טיפולי הידרותרפיה לכלבים?

כאמור, ישנן כיום חברות שונות המציעות את הטיפולים המדוברים לכלבים, יחד עם זאת, חשוב מאוד לבחור בחברה שמציעה טיפולים מעין אלה עם ערך מוסף. כך לדוגמא, חברה המציעה טיפולים עם מכשיר חדשני בשם WATER-WALKER של חברת KEIPER הגרמנית. מדובר למעשה על מוצר בטיחותי וחדשני שפותח על ידי וטרינרים ופיזיותרפיסטים בשיתוף של בעלי חיים בתהליך הפיתוח. משתמשים במכשיר זה במים והוא מאפשר צפייה דרך זכוכית באופן היקפי על כל התנועות שהכלב מבצע במהלך הטיפול. מדובר על הליכון מים ייעודי הן לפיזיותרפיה לכלבים והן לצורך פיתוח גוף לכלבים. כל אימון שרוצים לעשות לכלב הרלוונטי לצורך פיתוח, יהיה קל יותר ואיכותי יותר כאשר הוא יתבצע במים. מעבר לכך, כאשר מדובר על תהליך שיקום לאחר ניתוח, אין כמו שימוש במכשיר המדובר במסגרת טיפולי הידרותרפיה לכלב שכן, הוא מאפשר לכלב לאמן את הגפה הפצועה שלו מבלי שיהיה לו צורך להכביד עליה עם משקל הגוף שלו.

לסיכום, טיפולי הידרותרפיה לכלבים הם טיפולים מצוינים, הרלוונטיים עבור מגוון מטרות וצרכים. כל בעל כלב המעוניין לבחון את סוג הטיפול המדובר עבור הכלב שלו, מכל סיבה שהיא, יכול לבחור בחברה אמינה ומקצועית המציעה טיפולים מקצועיים בתחום זה לכלבים ולקבל את התוצאה הטובה ביותר בתום התהליך הטיפולי שיותאם לכלב בהתאם למצבו ובהתאם למטרות שיוגדרו מראש.

Share:

karamellady

הישארו מעודכנים